KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12433363
*
nr 1243 3363
Bruno Ekström
(1941-1990), Sverige
Etsning, "Piano", 26/50. Signerad, daterad -75. Motivet: 25x27
Bruno Ekström, svensk bildkonstnär född 1941, död 1990.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 18:49:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 21:04:53
1
200 kr
23/3 21:19:37
2
150 kr
23/3 21:19:37
1
200 kr (Budbetjänt)
24/3 18:41:14
2
250 kr
24/3 21:54:12
1
350 kr
25/3 13:49:12
3
500 kr
25/3 18:32:34
2
450 kr
25/3 18:32:34
3
500 kr (Budbetjänt)
25/3 18:33:07
2
600 kr
25/3 18:39:02
3
800 kr
25/3 18:39:54
1
800 kr
25/3 18:39:54
3
800 kr (Budbetjänt)
25/3 18:41:19
2
900 kr
25/3 18:41:56
1
1.000 kr
25/3 18:44:02
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bruno Ekström
Bruno Ekström, svensk bildkonstnär född 1941, död 1990.
Läs mer om Bruno Ekström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno ekström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
*
Bruno Ekström
Bruno Ekström, svensk bildkonstnär född 1941, död 1990.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bruno Ekström
nr 1243 3363
Bruno Ekström
(1941-1990), Sverige
Etsning, "Piano", 26/50. Signerad, daterad -75. Motivet: 25x27
Bruno Ekström, svensk bildkonstnär född 1941, död 1990.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/3 21:04:53 | 1 | 200 kr |
| 23/3 21:19:37 | 2 | 150 kr |
| 23/3 21:19:37 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 24/3 18:41:14 | 2 | 250 kr |
| 24/3 21:54:12 | 1 | 350 kr |
| 25/3 13:49:12 | 3 | 500 kr |
| 25/3 18:32:34 | 2 | 450 kr |
| 25/3 18:32:34 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 25/3 18:33:07 | 2 | 600 kr |
| 25/3 18:39:02 | 3 | 800 kr |
| 25/3 18:39:54 | 1 | 800 kr |
| 25/3 18:39:54 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 25/3 18:41:19 | 2 | 900 kr |
| 25/3 18:41:56 | 1 | 1.000 kr |
| 25/3 18:44:02 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bruno Ekström
Bruno Ekström, svensk bildkonstnär född 1941, död 1990.Läs mer om Bruno Ekström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno ekström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47



